Azurka


Azurka a největší přání 

je kniha pro děti, ke které jsem vytvořila i hru z papíru a pracovní listy.


 Tištěnou knihu lze objednat v knižním e-shopu 
💙👇👇👇💙

Azurka-a-nejvetsi-prani
Hra Azurka v Parku je dostupná ke stažení na stránce: 
💙👇👇👇💙Příběh:

Hrdinkou příběhu je osmiletá holčička, která si přeje pejska. Úplně obyčejné přání, které se dá úplně obyčejně splnit. Jenže někdy ty nejjednodušší věci jsou vlastně ty nejtěžší.
Azurka je zvídavá holčička. Nebojí se zeptat, když nějakému slovu přesně nerozumí a nenechá si nikdy, to co se dozvěděla, pro sebe. Proto se od ní čtenáři naučí některým slovíčkům a věcem lépe porozumět. Dozví se něco o Karlu IV, o tom co je to závidění, nebo třeba recept na smažená vajíčka...
Děvčátko prožívá malé dobrodružství, na jehož konci by se mělo splnit její největší přání. Rodiče by jí rádi pomohli, ale oni si vlastně nejsou jistí, jestli by chtěli, aby se Azurce přání splnilo. Přestože svojí holčičku milují a udělali by pro ni všechno na světě, potřebují čas na rozmyšlenou. Azurka si je ale svým přáním jistá, a když se jí naskytne několik podivných  indicií, rozhodne se jednat sama. Bude si muset zjistit informace, domluvit se s kamarády, najít odvahu a dát si všechno dohromady tak, aby to fungovalo, což je někdy pěkná dřina.

Kde objednávat:

Tištěná knihawww.stahuj-knihy.cz 
Hra Azurka v parku:  https://uciteleucitelum.cz/


Pracovní listy ke knize o Azurce 

💙👇👇👇💙Kniha vznikla na podporu rozvoje českého jazyka - zejména pro děti žijící ve dvojjazyčných rodinách v zahraničí. Je vhodná ke společnému čtení pro všechny děti od pěti let.

Ke každé kapitole z knihy jsem připravila jeden pracovní list. K některým kapitolám se mi podařilo vytvořit i dvoubarevný, pro kluky zelený a pro holky růžový, u jiných kapitol jsem připravila jenom zelený neutrální. Na pracovní listy se vztahují autorská práva. Můžete je použít soukromě, nebo i pro skupiny, ve škole apod., ale pouze k nekomerčním účelům. V případě jakéhokoliv dotazu mne kontaktujte pomocí kontaktního formuláře v pravé části blogu. Budu se těšit na vaše podněty.

Vymyslet a vytvořít 32 pracovních listů, tak aby se aktivity neopakovaly, není úplně snadné. Protože věk dětí, které čtou, nebo budou společně s rodiči a učiteli knihu číst, je různý, a některé z pracovních listů nejsou úplně snadné, rozhodla jsem se vytvořit jeden list pejskový, do kterého si děti mohou jenom kreslit. Tento list se dá použít jako náhrada příliš těžkého prac. listu k určené kapitole. Jinak jsou listy očíslovány podle kapitol ke kterým patří. 
Přeji pěknou zábavu dětem i dospělým :)

Azurka v časopise Krajánek:

Kapitola č.1


   Kapitola č.2 Kapitola č.3Kapitola č.4


Celý příběh Azurky je ke stažení jako E-book na  KOSMAS cz.
Tištěnou knihu si objednávejte v knižním e-shopu nakladatelství Nová Forma.   Přeji pěkné čtení.


M.


Žádné komentáře:

Okomentovat